Vahekord peale emakaelavähi ravi 03.04.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! !
3 aastat tagasi lõppes emakakaela vähiravi , tehti ka sisemist kiiritust ravi lõppedes .Peale seda tekkis suur hirm vahekordade ees ja lõpetasin intiimsuhted oma partneriga . Peale ravi tuli ka menopaus ja tarvitan igapäevaselt siiani Activelle tablette .Nüüd aga 3 aasta mõõdudes mu kaaslane ei anna all ja proovisime vahekorras olla, tulmuseks ikka suurem veritsus ,mis tekkis vahekorra ajal .Kas see on ok ,kuna pole suguelu 3 aasta elanud ja mängib rolli ka menopaus . Kuna oli nii pikk paus kas nüüd peaks intiimelu välistama ?
Ette tänades !!!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kindlasti on mõjutanud tupe limaskestade seisundit nii saadud kiirutusravi kui alanud menopaus. Östrogeeni tase on langenud, mis soodustab limaskestade õhenemist ja kuivust, sama on toimunud ka kiiritusravi tagajärjel.
Varuge mõlemad kannatust ja aega. Arvestama peate toimunud muutustega, kuid see ei välista sugueluga jätkamist. Soovitan kasutada õli-või rasvabaasil libestit ( nt. Gleitgelen apteegi käsimüügist). Sobib kasutada Femmella küünlaid 2-3 korda nädalas-tupeküünlad apteegi käsimüügist.