Spiraali püsimine 30.11.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas tasuks kaaluda hormoonspiraali paigaldamist kui nn vaskspiraal on korduvalt välja langenud? Kolmel korral olen proovinud nova-t või alternatiivset spiraali ja iga kord on hiljemalt 2 tsüklit hiljem menstruatsiooni käigus vahend välja tulnud verega. Kas hormoonspiraal tuleb samuti suurema tõenäosusega välja või võiks see siiski püsima jääda? Kuna hind on viimasel küllalt krõbe, tahaks ikkagi, et püsima jääks ja kui tõenäosust väga pole ei hakkaks katsetama. Kas tasuks proovida?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!

Kuna mittehormonaalne spiraal pole emakasse püsima jäänud, siis väga suure tõenäosusega juhtub see ka hormoonspiraali puhul. Emakasisese vahendi asemel soovitan valida mõni teine rasestumisvastane vahend ( tuperõngas, pillid, plaaster, implantaat jm.)