Harva esinev sügelus 22.09.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Nimelt on selline probleem, et esineb veidike tupe sügelust (nädalas korra, veidikeseks ajaks) ning tupevoolus on valge ja vesine. Alustasin eelmise mensese tsükkliga ka pillide võtmist, kuid kahjuks ajasid pillid mind oksendama ja lõpetasin nende võtmise teisel päeval. Peale seda esines kogu veritsust veel 5 päeva (tavaline veritsus päevade ajal umbes 4-5päeva). Nüüd oleksid pidanud pühapäeval hakkama päevad, kuid ei ole mingit jälge, ainult rinnad on veidike hellad, kui katsuda. Eile tehtud rasedustest oli negatiivne.

Kas 2 päeva pillide võtmist võis mu kehale väga halb olla ja, kas see samuti võib mõjutada ja lükata mu mensest edasi? Mida peaksin tupesügelusega ette võtma ja kas see voolus on normaalne?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Teie tsükkel kindlasti taastub iseenesest ja pisut pikem veritsus eelmise menstruatsiooni lõpus ning paari pilli võtmisega seoses on normaalne. Tsükli kõikumine( varasem algus või hilinemine) nädala piires on normaalne.
Kerge sügelus ja vesisem voolus viitab tupes mikrofloora nihkele ja arvatavasti seenele. Soovitan apteegi käsimüügist kasutada ühekordselt Canesten küünalt ja vajadusel peale menstruatsiooni probiootikumidega küünlaid ( nt. Canesbalance, Biohyl, Flugenil 600).
Kui kaebused ei taandu, siis palun minge kontrolli.