Menstruatsiooni valu 24.05.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kuna günekoloogidele on väga pikad järjekorrad ja mul on konkreetne küsimus ravimite kohta, mille retsepti saaks ilmselt ka perearst kirjutada, siis mõtlesin oma küsimuse esitada siin.

Olen menstruatsiooni valude tõttu võtnud u 10 aastat Dolmeni ja vahel ka Ibumetini, kuid nüüd on mul diagnoositud reflux ja mao ning kaksteistsõrmiksoole põletik, ning ma ei tohi neid ravimeid enam tarbida (kui mõtlema hakata, siis dolmeni ja ibumetini tarbimine kõikide nende aastate vältel igal menstruatsioonil võib olla ongi tekitanud need probleemid). Küll aga ei ole mul võimalik ilma valuvaigistiteta menstruatsiooni valudega toime tulla. Valud kestavad terve menstruatsiooni vältel (5-6 päeva) ja on tugevad kõigil päevadel, mitte ainult esimestel. Kui tekib eriti tugev valu hoog (neid on ühe menstruatsiooni vältel mitmeid kordi), siis kaasneb ka iiveldus ning täielik nõrkus, uimasus, segadus. Iga kuu need 5-6 päeva ma olen põhimõtteliselt töövõimetu. Soojakott ja kõhu masseerimine jms aitavad vaid natuke, kuid ma olen siis ikkagi pikali ja võimetu end liigutamagi. Seega mu küsimus on, milliseid valuvaigisteid ma saaksin võtta, mis ei kahjustaks minu magu? Paracetamol ja No-Spa ei ole aidanud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teile tavapärased valuvaigistid ei aita, siis soovitaks rasestumisvastaseid pille, mis on väga head menstruatsioonivalude korral. Valuvaigistiks soovitaks Skudexa preparaati, miles tramadol. Piiskas ehk pool tabl kaks korda päevas. Neid ei tohiks võtta pikalt, ikka ainult äärmisel juhul. Seega pillid oleksid igati mõistlik või siis hormoonspiraal(olemas 3 ja 5 aastaks ), millel ka rasestumisvastane ja valudevastane toime. DrKadastik