Verevalumi laadsed punnid häbememoka siseküljel 06.03.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Millega võib tegu olla kui tavaliselt enne menstruatsiooni tekib ühele häbememoka siseküljele verevalumi laadne moodustis/punn, mis on vastu minnes valulik. Peale päevi aga kaob jälle iseenesest

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kolded genitaalidel, mis suurenevad menstruatsiooni eelselt, on iseloomulikud endometrioosile. Kuna see kolle põhjustab ebamugavust ja valu, siis soovitan selle eemaldamist.