võimalik rasedus? 07.05.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
alates detsembrist ei ole mul olnud enam menstruatsiooni. Olen teinud 3 rasedustesti (negatiivsed) ning ka hCG -testi, mille tulemus oli alla 1-e. Millegi tõttu on aga mu kõht hakanud suurenema ning olen selle tõttu endast väljas (kardan siiski, et olen rase). Günekoloogi vastuvõtule pääsen alles juuni alguses. Kas võib olla, et testid ei näita õigesti? Või võib siiski olla, et "kosumisel" on muu põhjus ja võin raseduse täielikult välistada?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Suure tõenäosusega on Teil tegemist üleminekueaga. Üleminekuea sümptomid algavadki siis,kui menstruatsioon muutub korrapäratuks.Väsimus,algatamisvõime puudus.ainevahetuse aeglustumine ( kõhu puhitus ja seedeperistaltika vähenemine),keskendumisraskus ja apaatia.Menstruatsiooni ärajäämisel võite määrata FSH ja östradiooli sisalduse. Üleminekuperioodil on FSH sisaldus kõrge ja östradioolisisaldus madal.

Edu soovides,Maie Väli