Kas on voimalik, et enne laporoskoopiat olin rase 05.04.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Peale laporoskoopiat valutab vahest koht, spasmid. Operatsioon tehti kuu aega tagasi. Koht alt on natuke suurenenud. Kas on voimalik et olen rase? Naiteks 11-12 nadalat? Ehk siis enne laporoskoopiat gynekoloog ei markanud et olen rase, sest oli 3-4 nadal naiteks? Tehti ultraheli enne opi ja vereanalyysid. Operatsioon tehti fertilitas kliinikus. Voi seda kontrollitakse enne Operatsioon ikka?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peaksite konsulteerima Teid opereerinud arstiga. Kahjuks ei selgu kirjast , mis põhjusel laparoskoopia tehtud on ja mida opratsiooni käigus tehti. Ilma läbivaatuseta pole võimalik öelda, miks kuu aega peale operatsiooni on kõht valulik ja "suurenenud". Võimalikke kõhuvalu põhjusi on palju: põletik, endometrioos, tsüst munasarjas jm. Kui Teil on kahtlus, et võisite vahetult enne operatsiooni rasestuda või kui Teil pole olnud regulaarset menstruatsiooni tsüklit, soovitan teha rasedustesti.