Kas olen rase? 26.08.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, küsimus kas on võimalik, et olen rase kui olin 3 voi 4 päeva enne menstruatsiooni vahekorras? menstruastioon hilines 1päeva pidi hakkama 23.08 aga hakkas 24.08 kas see viitab rasedusele? päevad kestsid mul ilusti 2 päeva aga nüüd 3 päev on vähese veristsusega milles asi?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Rase te kindlasti ei ole. Vahel võib tsükkel nihkuda ja kõikumine nädala piires on normaalne. Samuti võib vahel veritsus olla pikema määrimisega ning see on samuti tavaliselt normaalne. Kui teil on tsükkel suhteliselt regulaarne, siis ovulatsioon toimub tsükli 12-14 päeval ja see on põhinädal, kus teil on võimalik rasestuda.
Soovitan tõhusamate rasedusvastaste vahendite suhtes minna konsultatsioonile noorte nõustamise kabinetti. Seal on vastuvõtt tasuta ja koos ämmaemanda või naistearstiga saate valida just teile sobivaima rasedusvastase vahendi.