uuringute vastused 15.03.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere
Paluksin abi uuringute vastuste lahti seletamisel.. oma arsti kaest kuulen vastuseid alles 22ndal..
Arsti juures sai kaidud 8 marts kaebusteks pidevad valud vasakul pool kohus... kull pidev tuikamine ja samas ka teravad valu torked.. samuti oli kaebusteks viimasel paaril kuul esinenud maarimised kaks korda kuus.. (kasutan cerazette tbl al dets2016)
Perearstil suur mure sellega et hemoglobiin ainult 100 ja raud 6.8 Samuti on juba pikemat aega vaike palavik 37.3-37.7 Palus kaia uurimas et ega probleem kohuvaludega seotud pole..

eilne uh vastus on :Emaka keha:4,1x3,4x4,4Endomeetrium:0,3Parem ovaar:2,2x1,8Vasak ovaar:4,1x2,7, selles vedeliku kogum 2,9cm

Viimane menses oli 19-27 veebr ja maaris uuesti 4-6 marts.. mensese alguses esineb pruunikat maarimist ja suuri kohuvalusid... eriti tuntav on kohuvalu nt poietaitumisel.

Patomorfoloogiline diagnoos....Põletikurakud: ektotserviksis mõõdukalt põletikurakke, endotserviksis vähe põletikurakke Lameepiteelirakud: normipärased lameepiteelirakud, reaktiivsete muutustega lameepiteelirakke Silinderepiteelirakud: normipärased Mikrofloora: segamikrofloora

Kas vasakul olevad valutorked on seotud vedeliku kogumiga seal? Kas see vedelik kaob iseenesest ara?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ,Uhs väike vedekikukogm munasarjas on norm leid arvestades et tegemist mensrtruaaltsükli II faasiga. Ka kõik mõõdud on korras. Kuna teil määrimine, siis kindlasti võiks teha analüüs klamüüdiale. Oluline on ka partneri kontroll meestearsti juures. Jääb mulje et tegemist pigem põletikuga, kuid selle diagnoosimiseks peab võtma vastavad analüüsid, ka partenr! Veres on aneemia,te peate võtma rauatablette. Põhjus antud juhul ebaselge, võiks korrata vereanalüüsi kuu aja pärast.

DRKadastik.