Mure "päevadega" 22.01.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on ehk natukene rumal küsimus kuid kirjutan siiski. Olen 21aastane ning mul on kindel partner. Kondoomi kasutame nii, et kuidas juhtub. Olen teadlik, et "välja tõmbamine" ei tähenda, et rasestumine pole võimalik. Lisaks on mul olnud mitu korda probleeme tupeseenega ja kaks korda colibakteriga. Hügieenis pole asi vaid pigem olen ma lihtsalt väga tundlik kõigele seal jalge vahel.
Mure on aga järgmine: päevad kestavad kuni kuus päeva (2 viimast päeva pigem vana veri ja lihtsalt määrib) iga ca 20-25 päeva tagant. Tänaseks on mul viies mensese päev ja kogu see aeg on tulnud väga vähe verd (tavaliselt palju rohkem) ning värvuselt kas tumepruun või tume-tumepunane. Seda on ka varem esinenud.
Kas see kõik on omavahel seotud või kas ma peaksin muretsema?

Aitäh!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Normaalne menstruatsioon kestab kuni nädal aega ja on intervalliga 21-35 päeva. Vereeritus ei pruugi olla igal kuul samasugune. Vaid juhul, kui menstruatsiooni ajal esineb ebatavaliselt minimaalne veritsus, tuleb mõelda võimaliku raseduse peale ja teha rasedustest.Väga vähese veritsuse puhul menstruatsiooni lõpus ongi veri pruunikas ja see on normaalne. Tupeseen ja coli-bakter ei mõjuta menstruatsioonivere hulka.
Kondoomi aeg-ajalt kasutamine ja katkestatud suguühe ei garanteeri rasestumisvastast kaitset. Kui soovite praegu kindlalt rasedust vältida, siis vajate nõustamist efektiivse rasestumisvastase vahendi leidmiseks. Kuna olete 21-aastane, on Teil võimalus pöörduda Noorte nõustamiskeskusesse.