Voolus tupest. 26.11.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 60 aastane ja päevi pole olnud 9 aastat, ega ka muid günekoloogilisi probleeme. viimane sünnitus oli 37 aastat tagasi. 12 päeva tagasi algas tupest väike voolus, värvitu, lõhnatu, limane vedelik. mille hulk iga päevaga suurenes. Viiendal päeval muutus juba kollakaks, siis helepruuniks ja eile oli näha juba vereliblesid. Ka täna on näha vereosakesi vedelikus. Arstile pääsen alles 30.novembril, kas võib karta midagi tõsist?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 60-aastane

Teil on õigus: "...kas võib karta midagi tõsist?" Jah, teie vanuses uute sümptomite tekkimine vajab kiiret uurimist, nagu voolus, eriti veresegune voolus. Kui menopaus saabus 51, siis ei tohiks enam olla voolust, eriti veresegust.
Helistage mulle homme, esmaspäeval 27.11 kell 9.30 tel 6014331, vajalik isikukood, leian kiiremas korras aja, eelkõige vajate onkoloogilisi uuringuid.
Leebem variant on ealine tupepõletik ehk östrogeendefitsiitne urogenitaalne atroofia, aga enne tuleb muu välistada.
Peale puhkusereise tuleb välistada ka elustiilist tulenevad erinevad probleemid.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid