Emaka müoom 14.09.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Müoom 5cm .Väga vererohked,klompidega päevad mitu aastat.Arsti soovitusel hakkasin tegema Depo-Provera süste.Nelja kuuga (4kuud süste teinud)on lisandunud 8kg,nüüd siis ülekaaluline juba.Aastaid olnud ühes kaalus,et põhjus ei saa olla muus.Arst arvad ,et edasi ikka teha.Kui loobuksin ja kannataksin edasi neid vererohkeid päevi? Menopaus nagunii peaks ju varsti algama.Teie arvamust ootama jäädes.Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! 5 cm läbimõõduga müoom ei ole väga suur,aga põhjustab verejooksu. Depo-Provera on kaunis aegunud ravimeetod ja põhjustab tõepoolest lisakilosid. Mina soovitan süstide asemel kasutada emakasisest hormoonspiraali MIRENA. Paigaldatakse see viieks aastaks. Vererohked päevad kaovad ja samal ajal on ka tõhus kaitse raseduse vastu. Te olete noor naine ja menopausist on asi kaugel.
Edu soovides,Maie Väli