Pidev urineerimis tunne 15.05.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Nimelt selline mure,et on pidev urineerimis vajadus,aga tuleb ainult mõni tilk.Valulik pole.See juba kestnud mõni kuu.Kas võib see oleneda munasarjatsüstist või millest? Nimelt oli mul 18 veebruar ka sapipõie op ja peale seda 2 nädalat hiljem hakkas see mure.
Aa,päevad ka hilinevad 3 päev.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetset selgub, et olete 41-aastane

Kui uriini analüüs on korras, siis põiepõletikku diagnoosida ei saa. Kas sapipõie eemaldamine oli laparoskoopiline? Oleks arukas pöörduda opereerinud kirurgi poole ja öelda, et uriin justkui ei välju. Tuleks täpsustada, kas ureeterid ei saanud kahjustada OP ajal. Selleks on ultraheliuuring läbi kõhukatete, mille saatekirja saab anda ka perearst. Kui uriini paisu ei leita, siis saab määrata uriini ööpäevase koguse jm uuringud.
Menstruatsiooni peetuse korral on vajalik apteegi rasedustest homiikusest uriinist.
Lõtvunud tupeseinte ja emaka allavajega tegelevad naistearstid. Kas on olnud vastsündinuid kaaluga üle 4kg?

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid