spiraal ja määrimine 11.03.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas see on normaalne teie arvates ka...15.1.16 paigaldati mulle spiraal Fleree. 10päeva pärast algasid päevad päris vererohked ja kestsid 10 päeva,siis oli 5puhast päeva ja 10.2 hakkas määrima ja seda siiamaani. Vahepeal pole olnud ühtegi puhast päeva.
Nädal tagasi tundsin kliitori juures halba lõhna e. kalalõhne mis ei kadunud ka pestes...see kestis 3päeva,see määrimine mis tupest tuleb aga ei lõhna millegi järele.
Kuna pean päevast päeva pesukaitseid kasutama,siis sellest on mul kõik üsna hell...ja olen sunnitud kasutama pidevalt niisutatud puhastuslappe(beebide omi). Ehk seegi ei mõju hästi.
Enne spiraali paigaldust kasutasin Nuvaring rõngast, aga tuli välja,et see ei sobi mulle...sel ajal tekkisid nahavalu tuharatel ja vahel jalgadel kui ära võtsin kadusid ka nähud ja samas tupe limaskest lausa põles sel ajal.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Fleree on hormoonspiraal ja vähene ebakorrapärane või harva ka pidev veritsus esimestel kuudel peale paigaldamist on väga sage kõrvaltoime. Sellist menstruatsioonide vahelist määrimist võib esienda 3- 6 kuud. Mida kauem on paigaldamisest möödas, seda vähemaks jäävad veritsused. Tekkinud ebameeldiv lõhn on seotud pikaajalise veritsuse ja pidevate pesukaitsmete kasutamisega, Pesemiseks soovitan kasutada intiimpesugeeli Lactacyd Sensitive, mis on sobiv just tundlikule nahale. Kui Flereega tekkinud veritsus kuudega ei vähene või tekib ka periooditi suurem veritsus, peab pöörduma kontrolli, et täpsustada, kas spiraal emakas on paigas. Pikka ebamugavat määrimist esimestel kuudel on võimalik pidurdada hormoonidega ja seda saab määrata teie arst. Esialgu pole põhjust spiraali eemaldamiseks.