Munasarjas tsüst, tsüklihäire 13.10.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Alates septembrist algasid tervisehädad - kõhu- ja alaselavalu, kõhupuhitus, kõhukinnisus, õhupuudus. Perearst kahtlustab seedehäireid. Samaaegselt jäi esmakordselt ära menstruatsioon (siiani on tsükkel olnud väga täpne, viimane mens. oli augusti lõpupoole). Septembrikuus päevi ei hakanud, kuigi kõht ja selg valutasid, nagu tavaliselt enne päevi. Külastasin septembri lõpus naistearsti, ultraheli järgi oli ühes munasarjas tsüst, arsti arvates peaks mul päevad ikkagi veel tulema ja see tsüst ise ära kaduma. Kutsuti kordusvisiidile novembris. Hetkel endiselt kõht paistes, seedehäired. Nüüd 4 päeva tagasi hakkas kergelt määrima, verd eritub väga vähe. Nüüd muretsen, et kas on ikka kõik nagu peab? Kas munasarja tsüst võib tekitada kõhuvalu või on midagi hullemat? Vanuse järgi peaks juba menopaus olema, hilisema menopausiga kaasnevat ohud (arsti sõnade järgi). Kuumahooge pole mul olnud, suvel vaevlesin pikalt unehäiretega. Tehtud on sõeluuringud (mammograaf ja Pap test). Sooviks nõu, kuidas peaksin suhtuma tsükli muutustesse ja kuidas edasi toimida?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 53-aastane.

Tegemist on tüüpilise üleminekueaga, mis 45-55 on füsioloogiline. Kollakeha hormooni kiire languse tagajärjel tekivad menstruaatsükli häired, vedelikud ehk tsüstid munasarjadesse, emaka limaskesta paksenemine jpm. Seda on võimalik ravida. Äsja saabus müügile uus naturaalne kollakeha hormooni preparaat.
Kui sooviksite tulla vastuvõtule Piritale, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses