Cerazette lõpetamine ja veritsus 07.02.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline probleem. Laps on 10 kuune, toidan rinnaga. Ardt kirjutas mulle cerazette pillid radestumuse vältimiseks. Vōtsin pille 3 nädalat ja umbes kogu see periood oli mul veritsys. Ma lõpetasin pillide võtmist, veritsus peatus kolne päeva pärast lõpetamist ja nüüd algas uuesti ja kestab juba 10 päeva. Alakõhus on natuke valu ka tunda nagu päevade ajal. Ma ei tea, mida teha. Olen väga murelik, et see veritdus on nii pikk :( Enne pillide võtmist mul olid päevad enamvähem regulaarsed. Algasid nad siis, kui laps sai 6 kuuseks. Palun väga teie abi, mis ma pean tegema nüüd? Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 27-aastane.
Kuna toidate rinnaga, siis hormoonpreparaatidest kontratseptsiooniks on lubatud vaid minipillid ehk ühefaasilised antibeebipillid, seetõttu ka veritsus.
Kui soovite hoiduda, siis peaksite pidevalt neid pille edasi tarvitama, ka määrimise ajal on tagatud rasedusvastane kaitse. Emakat kontraheerivatest ravimitest kasu pole, sest põhjuseks on mitte küllaldane tsüklikontroll.
Kui laps on ajaline ja terve, siis võite hakata rinnaga toitmist vähendama ja kasutama muid toitmise meetodeid. Kui olete lõpetanud rinnaga toitmise, siis on lubatud kombineeritud hormonaalne kontratseptsioon KHK, nagu kombineeritud antibeebipillid, EVRA plaastrid või NuvaRing, neil on hea tsüklikontroll. Ikka juhul, kui olete ise terve ja ei suitseta.
Mittehormonaalsetrest meetoditest levinuim on kondoom.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest