hormooni tase organismis 09.01.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Ma ei oska enam kellegi poole oma murega pöörduda - kuid mure on suur ja teeb vägagi kurvaks :( Lugu järgmine : Minu juuksed langevad pea pealt välja , ning eelkõige otsmikult välja- ja toimub silmnähtav kiilanemine . Minu peanahk on juba ligi pool aastat kuid viimased kaks kuud üli valus . Juukseid tuleb peoga . Pöördusin murega perearsti juurde kes ei osanud mind aidata - edasi pöördusin trihholoogiakeskusesse kes vaatas vastava aparaadiga et pealael juukseid ei ole ning uusi juukseid kasvamas ka näha ei ole - põletikku peanahal ei ole . Külgedel on juuksed täiesti korras. Tema arvas, et põhjuseks võib olla kas kilpnäärme probleem või hormonaalne probleem . Käisin tegin perearstil vereanalüüsi ja tema ütles, et ta ei oska midagi teha, andis mulle selle paberi ja ütles , et minge naistearsti juurde vb . Naistearsti juurde aja sain 19 veebruariks. kuid ma ei suuda enam kannatada . Esiteks suur mure mis ja miks toimub ning teiseks on peanahk üli valus. Lisasin manusena teile ühe osa vereanalüüsi tulemusest , kuna teile saab siia panna vaid ühe manuse. Sealt loen ma oma tarkusega välja, et kasvuhormoon on ligi poole võrra kõrgem ning kortisooli tase on kõrge. Võtan beebipille Yarina - ligi 10 aastat juba , kas äkki on asi neis ?Samuti allergia salvid mida kasutan on hormonaalsed ning astma piip Ventolin ( salve ning Ventolini kasutan ma hooti mitte igapäevaselt ) Mul on veel pool pakki Yarinat võtta aga mul on selline tunne, et ma ei julge enam ühtegi tabletti võtta :( Kas tohib pooleli jätta ? Kas on millegagi asendada ? Yarina sai valitud omal ajal just seetõttu , et ta ei tõstnud kehakaalu ning tableti võtmise kellaaeg ei olnud kindel vaid võis ise valida .Kas Te oskate mind aidata ? Kas ma saaksin lasta perearstil midagi kirjutada mis mu probleemile lahenduse suuna annaks - ta ei ole ise väga probleemi süvenev :S Seetõttu ma ei oskagi enam kuskile minna. Palun abi ning ka nõu kas olete varem säärase murega kokku puutunud, kas mu juuksed kasvavad tagasi üldse :( ?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, günekoloog võiks küll üle vaadata kuid ma arvan et võiksite minna endokrinoloogi juurde kuna kortisool ja kasvuhormoonid tõesti kõrged. Võite pilid ära jätta küll , siis on parem hormoone kontrollida. Ma ei usu samas ,et pillid on põhjuseks, kuid kunagi ei sa ka seda kindlalt väita. Juuste väljalanguse põhjuseid on hästi palju ja vahel jääbki see ebaselgeks. Kuna teil on mõned hormoonid kõrged, siis endokrinoloogi konsultatsioon oleks igati mõttekas.
Dr Kadastik