Keisrilõige 05.08.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

minule tehti 2 aastat tagasi keisrilõige. Probleem on sellest, et umbes aasta tagasi tekkis armi ühte äärde naha alla kõva tükk. Mida aeg edasi, seda rohkem valu see koht teeb. Aga samas valutab ainult menstruatsiooni aeg. Sooviks teada, et miks see nii on ja mis sellega ette peaksin võtma?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Tegemist on väga harva esineva armi endometrioosiga, mis tekib peale keisrilõiget või peale günekoloogilist operatsiooni. Tüüpiliseks kaebuseks on armi valu menstruatsiooni ajal ja selle põhjuseks on menstruatsiooni ajal veritsev endometrioosi kolle, mis paikneb armi piirkonnas. Ravi on kirurgiline ( arm koos koldega eemaldatakse). Selle probleemiga võib pöörduda nii kirurgi, naistearsti kui plastika kirurgi poole.