Hüsterektoomia 01.08.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teie arvamust.
Paar nädalat tagasi tehti mulle hüsterektoomia koos munajuhade eemaldamisega, põhjuseks järjest suurenevad müoomisõlmed. Lõikus oli avatud. Haiglas põletikumarkerid tõusid, kõht oli väga valulik ja turses, temperatuur 37,6. Sain antibiootikumiravi: haiglas 2 päeva veenisiseselt , kodus veel 5 päeva tabletikuurina. Kodus olles ikka kõht turses, valulik, kõndides lööb valu ja pingetunde ristluudesse ja reie ülaossa, vahel alla paremale poole. Antibiootikumikuurist möödas 5 päeva, temperatuur 37 ringis.
Täna käisin oma günekoloogi juures kontrollis, vererõhk oli 150/90, enne pole kõrge olnud, esineb kerge pearinglus, jõuetus, unehäired, pissida on veidi kibe. Millest võib selline vererõhu tõus tingitud olla? Arst vaatas haava ja katsus kõhtu ning määras uue antibiootikimikuuri 10 päevaks. Ütles, et veri on paks, käskis rohkem juua. Kodus vaatasin, et PLTon 432, muidu on ta mul alla 250. Kas selline näidu tõus on normi piires või võib olla trombiohuks peale opetratsiooni?
Mind vaevab ka gastriit, probleemid mao ja sooltega ei tee asja paremaks.Kasutan controloci. Olen kasutanud Microlaxi, paaril päeval on kõht ka loomulikul teel läbi käinud, aga ikka peale sööki tekivad gaasid ja puhitus.
Kas turses ja valulik kõht haavast ülalpool on sellise opi puhul loomulikud ja kui kaua võtab aega selliste sümptomite kadumine ja üldise enesetunde paranemine?
Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuna tegemist oli avatud lõikusega,siis võtab enesetunde paranemine aega kuni üks kuu.Haava valulikkus ja turse on sellele kaasnev.Pearinglus,jõuetus ja unehäired võivad olla aga tingitud ka ülikuumadest ilmadest.Vererõhku soovitan Teil mõõta iga päev,aga ma ei usu ,et see on operatsiooni tüsistus Trombotsüütide sisaldus 432 on küll normi ülemisel piiril,aga suure tõenäosusega aitab siin rohke vedeliku joomine (vähemalt 2 liitrit ööpäevas).Soolegaaside ja puhituste vastu aitab väga hästi apteegi käsimüügil olev Eucarbon. Võtke igal õhtul 2 tabletti - aitab ka kõhukinnisuse korral.
Analüüse soovitan korrata ühe kuu möödudes.Probleemide kestmisel vajalik perearsti konsultatsioon..Edu soovides,Maie Väli