Penitsilliin ja Yaz 29.09.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kasutan antibeebipille YAZ, kuid pean hakkama võtma penitsilliini (5-10 päeva) Lugesin, et see vähendab pillide toimet. Kuidas peaksin käituma( võtan ju YAZ-i ikka edasi?) ja millal tohib uuesti vahekorras olla, kartmata rasestuda?

Aitäh!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 38-aastane.
Antibeebipille võtke ikka skeemi 24+4 järgi edasi, kalendrisse märkige 4 pillivaba päeva ja nimetage igale arstile, kuhu pöördute. Lühiajaline antibiootikumide tarvitamine ei mõjuta reeglina antibeebipillide toimet, aga kui tekib veresegune määrimine antibeebipillide toime langusest, siis tuleks lisaks kasutada kondoomi. Sageli tekib vajadus kahe ravimi kasutamisel ägeneva tupeseene raviks. Apteegi käsimüügist saate osta Klotrimasool kreemi ja Gyntima probiotica tupekuulikesi.
Eestis kehtiva "Raseduse katkestamise ja steriliseerimise seaduse" järgi on naistele lubatud munajuhade sulgemine ja meestele vasektooma alates 35, kolme ja enama lapse puhul varem.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt -Maarjamäelt.