Eritis rinnast 14.05.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Avastasin täna, et mõlemast rinnast tuleb niiöelda rinnapiima ning rinnad on valulikud...väljas vedelik ja pigistades üsna tugevas koguses. Päevad just lõppesid ning äsja hakkasin ka kasutama antidepressante ning võtan ka beebipille. Miks nii on? Kas on põhjust muretsemiseks?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 27-aastane. Põhjust muretsemiseks ei ole, kaebused ei ole tüüpilised rinnavähile. Kuna tarvitate antibeebipille ja antidepressante, siis on selline sümptom üsna tavapärane. Põhjuseks on prolaktiini tõus.
Kalendrisse kirjutage ikka 7-pillivaba päeva ja nimetage igale arstile, kuhu pöördute. Kui olete väga mures, siis broneerige aeg rindade kontrolliks ja rinna ultraheliuuringuks kas online teel, meili teel või telefoni 6014331 teel. Rindu saab kontrollida enne uue tabletilehe alustamist ehk 7-tabletivabal ajal. Peale läbivaatust on võimalik soovitada kergendavaid ravimeid.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt