Veritsus Duphastoni võtmise ajal 10.11.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mul on PCOS, seega võtan päevade esilekutsumiseks Duphastoni. Peale mõnepäevast annustamist algas veritsus, kuigi ravikuuri lõouni on veel 10 päeva aega. Võtsin ravimit ka septembris, kuid kuna sain valesti aru D. tarbimisest ehk siis ületasin doosi ning menst. ei alanud, mistõttu jätsin kuu vahele. Kas võin hoolimata veritsusele D.-ga jätkata? Arsti sõnul peaksin ravimit annustama kaks nädalat ning 1 tablett päevas...

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kui Duphastoni kasutatakse menstruatsiooni esilekutsumiseks ja menstruatsioon algab ravikuuri ajal, pole enam edasine Duphastoni võtmine vajalik ja ravi katkestatakse. Edaspidise ravi suhtes peate konsulteerima oma arstiga. PCOS-le on iseloomulikud ebakorrapärased harvad menstruatsioonid ja anovulatoorsed tsüklid ning ravi sõltub sellest, kas eesmärgiks on tsükli korrigeerimine või soov rasestuda.
Parimat soovides,
dr.Katrin Seidelberg