Menstruatsioonitsükli häire 12.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere lgp: dr. M.Väli
Mure on suur. Olen 38. a naine (3 sünnitust, 2 aborti- viimane juuni algul), pärast mida suur masendus. Oleks praegu soov uuesti rasestuda, kolm viimast tsüklit olnud normaalsed, tsükli pikkus 30-32 päeva. Nüüd viimase menstruatsiooni algus veninud juba koln- neli päeva (ainult määrib pruunikalt), tegin ka eelmisel kuul ovulatsioonitesti, mis oli negatiivne. Kas võib see sellega seotud olla, või tuleks arsti juurde pöörduda. Viimati käisin augusti alguses, tehtud proovi olid korras. Teid tänades ja vastust oodates!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Niisugune premenstruaalne määrimine on iseloomulik kollaskeha faasi puudulikkusele.Kuna ovulatsioonotest oli ka negatiivne,siis ilmselt oli seekord anovulatoorne tsükkel.Aga igaks juhuks tehke ära ka rasedustest.Edu soovides,Maie Väli