imelik valu 15.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et nabast alates sirgjooneliselt alla valutab kõik ( valu ei ole laialivalguv vaid mööda seda kujuteldavat joont), selline peaaegu nagu kõrvetav ja terav valu, ette ei saa painutada ja taha ei saa painutada. päevadega ei ole tegemist igatahes. kui sinna vajutada lööb terav valu sisse... mõistus otsas, valuvaigisti ei aita..mis toimub? nädalavahetus tulekul, arste pole...
muidu istudes ei ole midagi...wc´s olles on ka lõpus kuidagi valus. tundub nagu oleks mingi kõvem muna seal naba all, aegajalt on nagu tunda, siis jälle mitte, äkki kujutan muna ette? tõesti ei tea
varem ei ole mingeid günekoloogilisi probleeme olnud, kontrollis käisin viimati veebruari lõpus, siis öeldi ainult, et kaasasündinud emakakaela haavand on...muidu need testid mis tehti olid kõik korras
rase ei tohiks nagu olla, tsükkel toimib kui kellavärk...rasestumisvastaseid tablette ei kasuta...
varem ei ole ka rase olnud..
olen 19. a

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Arvaksin , et võiks olla põiepõletik, kuid selle täpsustamiseks ikkagi oleks oluline arsti juures ära käia(perearst esialgu). Kui valu on väga tugev, siis põõrduge erakorraliselt valverastide poole(kirurg või günekoloog). dr.Kadastik