Nuvaring tupest liiga vara eemaldatud 25.04.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul selline mure, et eemaldasin Nuvaringi tupest nädal varem, kuna mul hakkasid päevad ja arvasin, et ongi õige aeg Nuvaring eemaldada, kuid tegelikult ei olnud...Kuidas ma nüüd edasi peaksin käituma?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 24-aastane. NuvaRingi kasutatkse skeemi 21+7 järgi, siis on rasedusvastane kaitse 100%. 7-NuvaRingi vaba päeva tuleb märkida kalendrisse.
Kuna eemaldasite NuvaRingi, siis jätke vahele 7 päeva ja siis asetage uus 21. päevaks.
Jätkake skeemi 21+7 järgi.
Lisainfo www.naistearing.ee
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt