Roostekarva voolus tupest, emakas eemaldatud 5.a. tagasi 22.09.23 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
5 aastat tagasi on tehtud emaka eemaldamise operatsioon, pahaloomulise kasvaja tõttu, mille staatus oli peale osalist kudede eemaldamist lahtine. Käinud peale seda 3 aastat regulaarselt kontrollis onkoloogias ning hiljem naistearsti juures.
Mingeid probleeme ega vaevusi pole olnud.
Nüüd 5 aastat hiljem on tekkinud tupest roostekarva voolus.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 44-aastane

Milline oli täpselt operatsiooni kulg? Kas on eemaldatud emakas või emakas koos emakakaelaga? Kas munasarjad on eemaldatud?
Kui kõik on eemaldatud pahaloomulise kasvaja tõttu, siis võib suure tõenäosusega olla tegemist ka tupekuivusega, limaskestade kuivusega, atroofiaga, veritsusega. Küll aga peab siis valima hoolikalt ravi eelneva anamneesi tõttu. 45-aastaselt kindlasti uuele EKVähi sõeluuringule.
Soovitan tulla koheselt vastuvõtule Piritale.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee 24/7