Tupeesiku piirkonnas punnid 05.01.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on praegu selline probleem, et tupeavause ümber tekkisid väikesed punnilaadsed punetavad moodustised. Olen täheldanud, et enne päevade algust muutuvad nad eriti sügelevaks ja tundlikuks. Päevade ajal ja mõned päevad pärast päevi aga nad nii väga niisama ei sügele. Nimelt kui neile pihta minna, siis tekib selline veidi valulik sügelus. Muidu vahepeal sügelevad niisama. Alguses oli neid ühel pool 2, nüüd aga rohkem. Et paremat ettekujutust anda, siis räägin eelnevatest probleemidest ka.
Umbes pool aastat tagasi hakkas mul häbemekingul nahk sügelema, väikseid punetavaid kohti võis ka näha, kuid need polnud punnid nagu praegu tupeavause ümber. See sügelus kadus ära ning mõnel päeval jälle ilmnes. Hakkasin kasutama ka spetsiaalseid intiimpesugeele, kuid need ei muutnud olukorda. Ka kasutan puuvillast pesu ning pesukaitsmed on ilma lõhata jne. Aga kaebused pole vähenenud. Ning siis u 3 kuud tagasi tekkisid esimesed punnid tupeavause ühele poole. Voolus kippus ka veidi tükki minema, kuid mitte oluliselt.
Ükskord märkasin, et suurte häbememokkade nahk oli nagu kuivanud, ketendas. Siis kasutasin aaloekreemi ning see ketendus kadus, kui punnid mitte.
Ka on see viimane 6 kuud olnud imelik, sest palju juukseid langeb välja. Hakkasin võtma ka vitamiine, kuid need nagu suurt mõju veel avaldanud pole. Ei tea, kas see seostub nende punnidega, aga igaks juhuks ütlen.
Ning see häbemekingu sügelus tekib vahetevahel ka praegu.
Palun abi.

Head uut aastat soovides ja ette tänades!
Murelik patsient

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,murelik patsient!Te olete pildi järgi vaadatuna oma suguelundeid väga eeskujulikult raseerinud.Jääb mulje,et need punnid ongi raseerimistulemus.Mõnel lihtsalt on tundlikum nahk.Ilmselt on siia lisandunud ka kandidoos e.seenhaigus.Soovitan Teil apteegi käsimüügist osta klotrimasoolkreemi ja suguelundeid sellega määrida.Ei teeks paha,kui Te viite kreemi ka tupeavasse.
Juuste väljalangus ei ole kindlasti seotud punnidega.Mina võin oma kogemustest öelda,et möödunud aasta lõpust on väga palju patsiente pöördunud juuste väljalanguse probleemiga minu vastuvõtule.Praegu on olemas apteegi käsimüügis väga head kapslid-EVONIA.Ostke kaks originaali,seega kaheks kuuks ja võtke üks kapsel päevas sisse poole klaasi veega.Edu soovides,Maie Väli