Punnide teke häbemele 31.12.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Doktor Litter!

Mul tekivad häbemele karvade sisse aegajalt väikesed punnid, vahel mitu tükki korraga ja on ka natuke valusad, aga mitte just eriti. Vahel on ka tunne, et on nagu nahaalune punn, et nagu natuke paistes. Mingi aja pärast tuleb sealt valget mäda moodi ollust ja need kattuvad koorikuga. Seejärel kaovad. Kas on võimalik, et tegu on herpesega? Kusagil mujal punne pole, ainult niiöelda häbemekingul...
Olen lugenud, et herpese korral tekivad punnid just otseselt suguelunditele ja esineb ka piinav valu.
Kas on võimalik, et tegu karvanääpsupõletikuga?
Pöördun võimalusel ka arsti poole. Aitäh Teile ette!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Head uut, 2011, aastat!
Kuna andmeid pole lugejatele näha, peame arstidena oluliseks seda rõhutada, sest vanusega on probleemid erinevad ja muutuvad: olete 27-aastane.
Ilma kliinilist pilti nägemata võib võimalusi olla palju: raseerimisjärgsed traumad, karvanääpsude põletikud, naha (mäda)põletikud, harva esineb meil ka kubeme täisid ja neist põhjustatud probleeme, naha mollusk (molluscum contagiosum), GH - genitaalherpes jpm.
Genitaalherpes on haavanditega kulgevatest naha- ja suguhaigustest esikohal ja teda esineb sageli.
Soovituseks on ikka järgida intiimhügieeni ja pöördumine dermato - veneroloogile ehk naha- suguhaiguste arstile.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt