Orgasmi puudumine 08.11.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 27-aastane naine, sama mehega koos 10 aastat. Ma ei ole mitte kunagi orgasmi saanud ja see teeb mind murelikuks. Olen vahekorras olnud ka teiste partneritega, aga ei midagi. Suguelu on aktiivne ja üldjoontes rahuldust pakkuv, mõlemal on ka piisav sugutung. Ma tõesti ei ole valmis psühholoog-seksoloogi jutule minema.
Olen nõutu, kas tõesti ei koge ma seda või on siiski midagi, mida mina ja minu abikaasa ei tea (oleme ju juba koolipõlvest koos ja teineteise jaoks kasvanud).

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahju, et te ei soovi pöörduda asjatundja poole, kes on õppinud ja kogenud inimene ja oskaks teie paarisuhet muuta. Küsimus ei kuulu ka günekoloogia valdkonda seni, kuni ei ole tekkinud alakõhuvalusid anorgasmiast ja väikevaagna veenide täitumisest. Saate ise end tundma õppida, ka masturbatsioone peetakse kaasajal arendavaks ja normaalseks. Küsimuse võite ikkagi esitada seksuaalnõustajale samas rubriigis. Tallinnas soovitan seksoloog dr. Imre Rammul, www.rammul.ee. Tartus dr. Helgi Toomsalu erapraksist.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt