Munakesed alakõhus 25.10.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei tea, kas see on õige koht pöördumiseks, aga teen proovi.
Umbes 2, 5 kuud tagasi tundsin vasakul alakõhus kõva tükikest umbes 1,5 cm, mis tegi mulle omajagu valu. Mõne aja möödudes sama asi ka paremal pool, aga väiksem. Siis jäi mu menstruatsioon hiljaks. Algas umbes 1,5 nädalat hiljem. Kevadel oli mul samuti tsükkliga probleem, see hilines üle kuu aja. Siis tegin igasugu teste ja proove, kõik näitasid, et asjad korras, öeldi, et stress. See oli vahemikus aprill-juuni. Seejärel oli paar kuud normaalne. Kuna ma elan ise välismaal ja mul pole siin võimalik nii lihtsalt arsti juures käia, siis helistasin. Arst ütles, et lümfisõlmed. Tõenäoliselt mitte midagi günekoloogilist, kuna ise saan pindmiselt neid tunda, Kuid igaks juhuks võiksin kellegile esimesel võimalusel näidata. Siis avanes võimalus käia arstil. Tema ütles, et see pole kindlasti nii, et läheksin naistearsti juurde. Siis viibisin väga lühikest aega Eestis. Käisin ühe ja siis teise juures, mõlemad saatsid minema, isegi ei vaevunud uurima ega katsuma neid. Kuna minu aeg sai seal ümber, pidin ära tulema. Umbes nädal, mil mu menstruatsioon oli läbi, algas menstruatsioon uuesti. Sedakorda pruunika möksina. Vahel ka väheke normaalset verd, aga üldiselt selline ebamäärane ollus. Küsisin uuesti arstilt nõu. Nemad ütlesid, et tuleks teha UH. Tõenäoliselt oli mul väga varases eas rasedus, mis katkes. Sellest tulenevalt selline tsükkel. Nüüd selgus, et mul oleks võimalik minna järgmine nädal uuesti koju ja seekord nädalaks. Soovisin panna endale aega, aga kõik on kinni. Olen väga mures, sest see munake on väheke suuremaks läinud ja teeb jälle valu ja seekord tugevamat. Olen tõesti mures ja ei tea, kuhu poole pöörduda, kui mu aeg kodus on küllaltki piiratud ja välismaal olles on arsti juurde minek 98 protsenti välistatud. Millega võiks tegu olla? Kuhu poole ma peaksin pöörduma? Kust ma võiksin saada abi oma probleemidele ? Olen internetist lugenud igasuguste kasvajate, emakaväliste raseduste ja muu kohta. Leian igaühest paar sarnast sümptomit, aga alati on veel midagi, mis selle välistab. Palun aidake :( Lisaks sellele tunnen ennast lõunaks juba nii rampväsinuna, nagu oleks mitu päeva magamata. Võin magada, aga ikka olen väsinud. Ostsin selle vastu ka vitamiine, aga need teevad asja veel hullemaks, mulle tundub.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen kirjast, et olete 22-aastane.
Selliste kaebuste puhul tuleb välistada sugulisel teel levivad haigused ja rasedus.
Analüüse saate omal soovil teostada www.laborid.ee. Soovitan kontrollida kliinilise vere, veresuhkru, HCG, veregrupi ja reesuskuuluvuse jm.
Koos vastustega tulge vastuvõtule, kui olete Eestis. Tasulistele vastuvõttudele on võimalik alati saada: vajalikud on uuringud suguhaigustele ja günekoloogiline ultraheliuuring.
On selge, et välismaal viibides on stress, vanemate, sugulaste ja lähedaste puudus jm. See ei tähenda, et peaksite asjatult muretsema oma tervise pärast. Reeglina on noortel ikka tervis parem kui keskealistel ja vanematel. Ise saate mitte suitsetada, vaktsineerida end emaka kaela vähki ja genitaalkondüloome põhjustavate viiruste vastu, www.hpv.ee, toituda ratsionaalselt, tegelda kehakultuuriga, suhelda positiivste sõpradega jpm.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt
Saatke minu töömeilile oma isikukood ja broneerigu soovid Eestis viibimise algul ja lõpus.