Meningioomi eemaldamine 07.10.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mind ootab ees neuroloogiline operatsioon (meningioomi eemaldamine) ning mure on seoses menstruatsiooniga. Olen sünnitanud ühe lapse 2003. aastal. Vahepeal kasutasin hormoonspiraali, mis eemaldati emakaela mõõduka düsplaasia tõttu. Kevadel tehti konisatsioon. Menstruatsiooni tsükkel on mul hetkel ebakorrapärane, rasestumisest hoidumiseks kasutan kondoomi. Seega pole 100% kindel, mis päeval menstruatsioon algab ning on tõenäoline, et menstruatsioon võib alata just operatsiooniks määratud ajal (mida ei saa edasi lükata, sest järjekorrad on väga pikad).
Minu küsimus on, kas sellist operatsiooni saab teha menstruatsiooni ajal? Kui ei saa, siis kuidas oleks võimalik menstruatsiooni edasi lükata? Kas seda saab teha rasestumisvastaste tablettidega? Operatsioon toimub ülejärgmisel nädalal. Seega tegutsemiseks on mul aega järgmine nädal. Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks olete unustanud kirjutada oma vanuse.
Plaanilisi GÜNEKOLOOGILISI operatsioone reeglina ei teostata menstruatsiooni ajal kõrge endometrioosi kollete leviku võimaluse tõttu.
Muude organite operatsioonide puhul ei ole see füsioloogiline seisund tüsistavaks faktoriks.
Ei ole arukas postponeerida menstruatsiooni "edasi lükata" KOK-ga kombineeritud oraalsete kontratseptiividega, sest need ravimid-antibeebipillid tõstavad vere hüübivusnäitajate taset ja on omakorda riskiks.
Suhtuge rahulikult. Saatke minu töömeilile oma isikukood, siis näengi teie vanust.
Andke teada, kui operatsioon on möödas.
Soovin teile rahulikku meelt ja oma raviarstidega head koostööd.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt