Logest ja ära jäänud päevad 06.09.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen võtnud Logest tablette 5 kuud. Mitmel kuul on olnud keset pakki määrimisi. Ka nüüd viimase paki ajal. Nüüd kui oleks peale paki lõppu pidanud päevad hakkama, siis neid ei ole. Üle on läinud juba 4 päeva. Samas kui oli veel 3 viimast tabletti pakist võtmata tekkis päris tugev veritsus nagu tavaliselt päevadega on ning ka päevadega kaasnev kerge pakitsus alakõhus. See kestis 1 päeva. Kas see on normaalne, et päevad ära jäid ja kas võib olla, et hormonaalne tasakaal on segamini ning see 1 päev tugevamat määrimist olidki päevad, lihtsalt valel ajal. Rasedutesti tegin eile ja see oli negatiivne.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite kirjutada oma vanuse.
Kirjutage üles kuu ja aasta, milllal alustasite KOK-kombineeritud suukaudsete antibeebipillide tarvitamist; kalendrisse kirjutage 7-pillivaba päeva.
Soovitused:
-antibeebipillide levinuim skeem on 21+7
-igasuguse veritsusega peavad olema välistatud rasedus ja sugulisel teel levivad haigused; tubli, et tegite rasedustesti, suguhaiguste välistamiseks tuleks anda analüüsid kas suguaiguste arstil-veneroloogil või naistearstil
-vajalik on kontroll günekoloogilise tupekaudse ultraheliga
-kui uuringud on tehtud ja probleem kestab, siis tuleks mõelda antibeebipillide vahetamisele
-antibeebipillidega ei tohiks suitsetada, neid tuleb tarvitada ühel ja samal kellaajal
-antibeebipillide toimet vähendavad oksendamine, kõhulahtisus, mõned ravimid
G.Litter, www.naistearst.ee