vedelik tupest 26.04.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 47.a.Mure selline et 2 kuud tagasi tehti Wertheimi operatsioon.Oli emakakaela I a vähk.Saadi arvatavasti kõik puhtaks, kuna edasist ravi (mõtlen kiiritust, keemiat) ei määratud.Kas on normaalne, et tupe kaudu tuleb valkjas-helekollast vedelikku.(lümfi või kõhuvedelik) .Kaua seda tuleb ja on see ikka õige või on mingi muu halb asi. Peale oppi tekkis tüsistus,st.põletik, mis raviti antibiootikumidega, samuti kõhuõõnde kogunenud vedeliku kolded kadusid, st.tühjenesid.Ma ei tea kas väljendan end õieti, kuid muret teeb jätkuv vedeliku eraldus.
Murelik.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Opijärgne eritis kestab reeglina kuni 2 kuud, seega nüüdseks võiks see ära jääda. vedeliku eritis on tingitud õmblustest, mis ulatuvad osalilelt ka tuppe. Kui eritiis jääb ikka vähemaks, siis peaks ikka kõik korras olema..Kui on mure, siis pöödduge günekoloogi või onkoloogi poole.