Ovulatsioon 19.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr Litter!

Kôigepealt tahaksin Teid tänada heade ja asjalike vastuste eest minu eelnevatele küsimustele, Teie vastustest on palju abi olnud!

Nüüdki tekkinud küsimustele paluksin Teie seisukohta.

Küsimus selline. Tunnen üsna hästi ära, kui mul on ovulatsiooniperiood- sel ajal on alakôht kergelt valulik ja hell, ning selline tunne tekib tavaliselt tsükli 14-15 päeval, kestes paar päeva ning möödudes iseenesest.

Kas vôin enam - vähem kindel olla, et kui ma nendel päevadel abikaasaga nö "lähemalt" ei suhtle, siis rasestumise vôimalus on minimaalne? (Rvv ei kasuta praegu).

Ja teine küsimus: Esimese lapsega näitas 9 nädala vanuse raseduse ultrahelipilt viljastumise kuupäevaks mentruatsiooni viimast päeva (olin siis tôesti ka kaitsmata vahekorras). Kui tôenäoline on ikkagi sellisel päeval rasestuda ja kui täpselt ultraheli selle kuupäeva arvutab?

Ilusat ja rahulikku jôuluaega soovides:

Kristi 25

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Kristi!

Tänan Teidki, et sain Teid aidata.

1. "päevade lugemine" ei kuulu 21.sajandil soovimatust rasedusest hoidumise meetodite hulka. Küll aga sobiks rasestumise "edasilükkamiseks" mõneks ajaks.

Me ei tea, kui kaua erinevad spermatosoidid on viljastumisvõimelised (keskmiselt 2-4 päeva). Kaasajal on elektronmikroskoopiliselt avastatud emakakaela kanalis mikrokanalid, kus spermatosoidid säilitavad eluvõime ja "ootavad sobivat aega".

Naistearstid on oma praktikas kuulnud väga kummalistest rasestumise juhtumistest.

2.Ultrahelidiagnostiline aparatuur näitab kogu maailmas kasutusel olevat kokkuleppelist "matemaatilist raseduse suurust", mida arvestatakse viimase menstruatsiooni 1.päevast.

Loote kasvades on võimalik mõõta loote erinevaid kehaosi ja määrata keskmine gestatsiooniaeg, ehk loote tegelik vanus (vaid füsioloogilise suuruse korral).

Teile ilusat partnersuhet soovides,

naistearst G.Litter