Pillid ja ainevahetus. 19.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas rasedusvastased tabletid võivad põhjustada kõhukinnisust? Mõjuvad ainevahetusele natuke aeglustavalt. Mulle tundub küll. Mis Te ütlete? Tänan!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pillide kõrvaltoimeteks seedetrakti poolt on kõige sagedamini vedeliku retensioon(tursed), kehakaalu muutused(võimalik nii kaalu tõus kui ka langus), küll pole aga uuringutes kirjeldatud kõhikinnisust pillide korral. Iga organism on erinev ja täielikult seda seost seega eitada ei saa. Kui Teid häirib kõhukinnisus, soovitan üle vaadata toidulaud ja süüa rohkem puu- ja juurvilja, juua piisavalt ning eelistada kiudaineterikast toitu.