menstr.tsükli häired 30.04.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Mul on mure,olen ravinud juba kolm kuud tsükli häireid kuid korda pole saanud.Mul on munasarja tsüstid nagu ütles günekoloog,ravinud olen ainult yarinaga,kuid tulemuseta.(see on minu arvamus)Kolme kuu jooksul on igakord enne menstruatsiooni määrimine,st.tsükli keskel.Viimane menstruatsioon oli üldse naljakas,ainult määris(pruun),verd ei olnud üldse.Ja õrn valu on alakõhus.Mure veel selline ,et olen 43 a.ja tahaksin veel ühte last (IVF teel)aga kui mul on sellised probleemid kas siis on üldse see veel võimalik.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Yarina on samas ka rasestumisvastane preparaat ja kui see põhjustab määrimist ja ebamugavustunnet,siis see Teile ei sobi.IVFi teel lapse saamiseks kasutatakse nagunii ravimeid,mis Teil ovulatsiooni esile kutsub,seega lõpetage see Yarina tarvitamine ära.Edu soovides,Maie Väli