Läbivaatus 28.04.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor Litter,
Olen Teie poole kliinik.ee kaudu pöördunud juba paar korda ning alati julgustavaid vastuseid oma küsimustele saanud, mille eest suured tänud. Olen 48-aastane naine ning siinseid lugusid lugedes on tekkinud tunne, et kui kellelgi veel emakas ja munasarjad selles eas alles on, siis on see juba suur ime. Ei ole siiani pidanud muretsema naisteasjade pärast (olen sünnitanud, spiraali kandnud, kasutanud suukaudseid rasedusvastaseid vahendeid ja nüüd kasutan tupekuule) ja päevad käivad siiani ka üsna regulaarselt (eelmise aasta suvel küll tekkis tavapärase 26-27 päeva asemel tsükliks 45 päeva ja siis saigi Teie poole esimest korda pöördutud), erilisi muutusi päevade pikkuses ja vere hulgas ei ole ka viimasel ajal märganud. Kuna aga vanus on juba selline, siis ongi tekkinud viimasel ajal hirm, et pole naistearstil ammu käinud, et niikuinii on ka minul juba midagi häda. Kuna mul oma kindlat arsti ei ole, siis ei osanud ka kusagilt mujalt abi küsida ega kellegi poole umbes pöörduda. Kuidas oleks võimalik Teie juurde konsultatsioonile pääseda ja mis see maksab (olen küll Haigekassas kindlustatud, aga ei ela Tallinnas)?
Lugupidamisega,
Kersti

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kersti!
Tänan minu töö tunnustamise eest. Arukad inimesed saavad aru, et vastamine ööpäev läbi patsienti nägemata on vastutusrikas töö.
Teie väitega ei ole ma päris nõus. Munasarjad ja emakas on ikka enamikel alles, küll aga pöörduvad siinsesse portaali sagedamini inimesed, kes sooviksid teisest nõustamist. Paljude probleemiks on kavadatav operatsioon ja sellega seotud küsimused ja ärevus.
Meie asutusel on ammugi internetipõhine online broneeringute süsteem.
Lugege informatsiooni meie kodulehel www.naistearst.ee - vastuvõtt - vastuvõtuajad - arsti nimi - jne.
Saate vastuse portaalist arst.ee ja nagu ka arst. Printige see vastus välja ja koos sellega tulge vastuvõtule. Esimesed vabad ajad günekoloogilistele patsientidele on alates 6.06.08. Tasulised vastuvõtud on kolmapäeviti peale tööd.
Kui olete käinud mammograafias, siis võtke vastuse koopia kaasa. Kui olete opereeritud, siis operatsiooni protokolli koopia ja pat.-hist. vastuse koopia, soovitav perearstilt viimase kliinilise vere ja veresukru analüüsi koopia. Kui on olemas, siis veregrupi ja reesuskuuluvuse vastuse koopia.
Saatke minu töömeilile oma isikukood.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt