Ebamugavus 02.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

olen sel aastal mitu korda hädas olnud seenega, antibiootikumi ravi järel veebruarist alates, proov küll seent ei näidanud, aga allus lõpuks kombi( küünlad ja salv 9mõjule, nuud ón vist juba neljas kord ja seoses reuma ägenemisega olin nov lõpus Tallinnas haiglas, kus tehti ka naisteosa sonograaf tupe kaudu ja kõik oli korras, novembris läx ka küünaldega ära, nüü aga on 2-3 ndl nii imelik tunne, ebamugav ja kerge valuaisting välimistel s-elunditel, seest nagu ei sügelegi ja tohutu seljavalu nimmepiirkonnas ja puusaliigestes,käisin eelmisel nädalal ka oma günekoloogil, vaatas koik läbi ja sonoga, kirjutas jälle 3 küünalt Canifug ja määrin salviga, paremaks pole läind. Võtan praegu plaqvenyli reuma pärast juba 2 kuud, väga paha, ei tea kas seljavalu on reumast v naistepr-ga seotud, kuigi tundub pindmine, ka katsudes valus nimmepiirkond.ei oska midagi enam ette võtta.olen 49, 2 aastat on päevad peaaegu ära, normaalne monogaamne abielusuhe, meest seenest pole ravitud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen välja Teie kirjast, et olete 49-aastane. Keskmiselt lõppevad menstruatsioonid põhjamaisel naisel 51-aastaselt. Perioodi juba 8 aastat enne nimetatakse pre- ja perimenopausiks, kui toimub mitmeid muutusi östrogeense hormooni langusest ehk östrogeendefitsiit. Kuna Teil ei ole 2 aastat menstruatsioone, siis on kindel östrogeendefitsiit.
Tekib tupekuivus ja tupe- ning urogenitaalatroofia. Tupeseen lisandub harva sekundaarsena; eriti siis, kui Te tarvitate antibiootikume või muid ravimeid.
Tupeseenele tavapäraselt ei ole vajalik proove võtta, piisab tüüpilisest kliinilisest pildist.
Seljavalu on pigem ealine probleem, ka reumast tingitud.
Soovitused:
-kasutage intiipesuks apteegi intiimpesugeeli
-apteegi käsimüügis on Klotrimasool kreem, mida võite alati kasutada kuni saate aja naistearstile
-naistearst saab ordineerida östrogeendefitsiidist tingitud tupekaebustele retseptiravimeid, kuulikesi ja kreeme
-lugege juurde www.menopaus.info
-hoidke kaal normis, ärge suitsetage, tegelge kehakultuuriga
-oodake kutset rinnavähi sõeluuringule haigekassalt ja koos vastuse koopiaga pöörduge günekoloogile iga 2 aasta järel
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt