rohke voolus 20.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Et arsti juurde on järjekord pikk, sooviksin juba enne pisut infot saada.
Olen 36-aastane naine, kel 15 aastat tagasi opereeritud emakas ja munasarjad, alles ainult emakakael. Elan regulaarset suguelu. Paar päeva on tulnud mul tupest rohket voolust - kerge spetsiifilise lôhnaga ja on selline vesine, värvitu - määris öösel ka voodipesu. Valu ega sûgelust ei ole. Pesukaitseid ei ole senini kandnud. Stress on viimasel ajal siiski suur.
Varem mul mingeid infektsioone pole olnud. Millest see vôiks tingitud olla?
Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Põhjusi on palju, skid võib olla ka mikrofloora muutus tupes ja põhjuseks nt stress. soovitaks apteegist osta Floragyn või Femigel kuulikusesd ja panna õhtuti tuppe. See on retseptivaba ja on looduslik. Kui lähete arsti juurde, siis saab võetud analüüsid.Dr kadastik