menstruasioonitsükli häired 08.07.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lgp.Dr.Maie Väli
Käisin 1,5 kuud tagasi günekoloogilisel läbivaatusel.Diagnoositi emakakaela krooniline põletik.Raviks "Flagyl"tupeküünlad.Probleemiks miks arsti juurde läksin oli pidev väsimus ja pearinglus.Kuu puhastus oli regulaaarne (28 päeva).
Ravi lõppes 13 juuni ja kuu puhastust ootasin 19,20 juuni.Neid aga pole ikka veel alanud.Enesetunne on halvenenud.Lisandunud on ka minestamine ja torkimine alakõhus.Rasedustesti tegin 7juuli hommik ja oli negatiivne.7juuli õhtul käis ka kiirabi ja katsus kõhtu.Arvasid ,et äkki ikka rase, sest kõht pehme.Raseduses siiski kahtlen,sest vaevused olid juba enne esimest arsti külastust.Kas on võimalik,et kuupuhastus hilineb "Flagyl" rohu järelmõjul või peaksin kartma midagi muud?
Ette tänades, Moonika

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tupekuulikesed nüüd vaevalt m.tsükli häiret põhjustavad.Peaks ikka günekoloogi vastuvõtule minema ja kontrollima ulraheliuuringul emaka limaskesta paksust.Võimalik,et tegemist on emakavälise rasedusega.Seega oleks vajalik määrata ka vereseerumis HCG (kooriongonadotropiin).Edu soovides,Maie Väli