tsükli taastumine peale zoladex-i ravi 12.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere lp. dr.Väli
Minu mure on järgmine. Olen 26 a. varem sünnitusi, aborte ega suguhaigusi pole olnud. Rasestuda olen üritanud 2004 aastast. Alguses leiti mehel varikotseele,tehti op, nüüd on mehe analüüsid korras.2006 a suvel käisin lap. opil. viljatuse diagnoosiga. Op-il leiti endometrioos III aste. Oli ka üks tsüst, munajuhad olid läbitavad. Peale seda sain raviks zoladex süste 6 kuud. Viimane süst oli 2006. 27. detsembril. Tänaseni st. 12.03 pole päevi hakanud. 10.03 tehtud rasedustest oli neg. Kui kaua pean ootama et päevad hakkaks? Olen aru saanud et endometrioosiga on aeg minu kahjuks. Kahjuks on minu arstile tü naistekliinikus 1. vaba aeg alles mai alguses. Kas tõesti pean nii kaua niisama ootama kuni saaks ravi jätkata? Milline võiks olla edaspidine raviskeem?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Peale Zoladex süste võib menstruatsioon hilineda kuni pool aastat,sest hormoonide supressiooni tulemusena toimubki endometrioosikollete ravi.Hea,et munajuhad olid läbitavad.Olete noor naine ja seetõttu ei ole vaja väga muretseda ja kiirustada.Arvan,et mai algus ongi õige aeg edasist raviplaani koos oma günekoloogiga teha.Edu soovides,Maie Väli