zoladex 28.11.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen 27-aastane naisterahvas.Mul oli just poolteist nädalat tagasi laparoskoopiline op.Diagnoos - endometriosis lig sacrouterinae bil;cysta follicularis ov dex; retroflexio uteri;adhaesiones. Arst,kes opereeris soovita 6-kuulist zoladexi ravi.Lugesin ise zoladexi kasutusalade ja kõrvalmõjude kohta.Tundub üsna hirmuäratav.Miks määrati mulle maksimaalne ravi ja kas peaksin kartma neid kõrvalmõjusid?Op-i käigus konrolliti mul ka munajuhasid,mis on täies ulatuses läbitavad.Minu küsimus olekski selline:kuna mul on endometrioos ja see tuleb tõenäoliselt tagasi,siis on mul soovitav võimalikult ruttu rasestuda;kuid kas pean ilmtingimata selle max. 6-kuulise zoladexi ravi läbi tegema;kas on põhjust karta,et ma ei rasestu ilma selleta?Minul ja mu elukaaslasel pole midagi selle vastu ,et üritada kohe rasestuda,kas võiks selle variandiga alustada?Või võib tõesti endometrioos nii kiiresti tagasi tulla,et peaksin ikka kõigepealt ravi läbi tegema?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie haigust tunneb kõige paremini Teie raviarst. Raviskeeme on palju. Ravi määratakse endometrioosi staadiumi järgi.
Kahjuks Te ei kirjuta, kui kaua on kestnud viljatu paarisuhte aeg.
Kuid, kuna olete alles 27-aastane ja endometrioosi diagnoos on kinnitunud, siis tuleb nõustuda Teie raviarstiga. Kindlasti rasestuvad 50% peale Zoladex ravi.
Arvan, et laparoskoopial selguski viljatuse põhjus, endometrioos ja selle tõttu liited.
Te ei peaks kartma kõrvaltoimeid, sest need on kirjutatud kõikide raviskeemide ja kõikide haiguste kohta. Reeglina enamikel nii madaladoosilise ravi ajal erilisi kaebusi ei ole, peale selle, et menstruatsioonid muutuvad märkamatus, mis hiljem , peale ravi taastuvad.
G.Litter
www.naistearst.ee