Tere dr. Maie Väli 01.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Palun kirjeldage millised on emakavähi tunnused.
Mis märk on see kui emaka suurus on 8,3x5,6x6,3 ja seina paksus 1,02

ette tänades

Mare

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Emakavähi esimeseks sümptoomiks on verejooks,mis võib olla menopausieelne tsüklihäire või menopausijärgne vereeritus.Muudeks sümptoomideks on valu,valgevoolus ning pikaleveninud haigusega nõrgenenud üldseisund.Te ei kirjuta,kui vana Te olete .Kui olete menstrueeriv naine ja emaka limaskesta paksus on 1,02,siis näitab see ,et tegemist on m.tsükli teise faasiga ja varsti peaks algama menstruatsioon.Menopausis oleva naise jaoks on 1,02 endomeetriumi kogupaksus üle normi ja nõuaks tsütoloogilist või histoloogilist lisauuringut seega prooviabrasiooni.Teie emaka mõõtmed on pisut normist suuremad,aga kui olete mitu korda sünnitanud,siis ei oma need mõõtmed olulist tähendust.Edu soovides,Maie Väli