lümfisõlmed valutavad 03.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Nüüd siis umbes nädala jagu on kubemepiirkonna lümfisõlmed valutanud.Nüüd juba veidi vähem,aga suurenenud tunduvad nad küll olevat ja jalad on nagu palavikus,kuumad.Vahepeal on kerge iiveldus ja peapööritus ka.Lümfisõlmed on ennegi valusad olnud,kui haigeks hakkan jääma vms.,aga see,mis praegu on,on midagi muud.
Günekoloogi juures olen pool aastat olnud emakakaelaga jälgimisel.Kuu aega tagasi tehti kolposkoopia ja biopsia.Vähki ei olnud.Küll aga ütles arst,et väga suur vähi risk ja agressiivne vorm,papilloomviirusest tingitud siis.Soovitas konisatsiooni,milleni ma veel jõudnud pole.
Kuna minu günekoloog on veel nädal aega puhkusel,küsiks kas minu probleemiga kannatab oodata,kuni minu enda arst tagasi jõuab või peaksin siiski võimalikuilt kiiresti valvearsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Selliste kaebustega peaksite koheselt registreeruma perearstile. Vajalik on kliinilise vere analüüs välistamaks vere- ja lümfiprobleemid jm.
Ka naistearstile saate plaanilise aja juba preagu broneerida.
Unustasite märkida oma vanuse, rasedusanamneesi ja HPV- inimese pailloomiviiruse tüübi numbri.
Soovitused.
-kasutage kondoomi probleemi lahenemiseni
-ärga suitsetage
-külastage plaaniliselt naistearsti 1-2 x aastas
Lugege juurde www.ens.ee-juhendid-vähieelsete seisundite diagnostika ja ravi
G.Litter
www.naistearst.ee