Ureaplasma 07.10.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul ei olnud mingeid probleeme oma partneriga seni, kuni hakkasin võtma anti-beebipille. Ka esimese kuu jooksul, kui neid tarbisin (esimese kuu ajal kasutasime ka kondoomi veel), tekkisid vahekorra ajal minul meeletud valud. Ka ülejäänud 6 kuud, mid tarbisin pille, olid valud pidevalt olemas. On tehtud mitmeid tupeseent ravivaid kuure ja olen kõik need korralikult läbinud. Probleem ei kao. Jätsin igaks juhuks pillide võtmise pooleli, kuna enne seda mitu aastat mul probleeme ei olnud kordagi. Nüüd olen 2 kuud ilma pillideta. Valu ei ole kuhugi kadunud (kasutame kondoomi). Lasin teha kõikvõimalikud proovid. Leiti, et ureaplasma on natukene kõrge. Sain retsepti nii enda kui partneri raviks. Küsimus järgmine:
1)Kas on võimalik, et mul kunagi taastub kõik normaalseks tagasi? Olen sama partneriga koos 3,5 aastat ja enne pillide võtmist ei olnud midagi viga. Kas on võimalus, et nüüd kui teen kuurid kõik partneriga läbi, siis asi normaliseerub?
2)Kui parner teeb praegu selle kuuri läbi (kuna vahepeal ju kondoomi ei olnud), siis ta rohkem seda tegema ei pea, ükskõik, kuidas minul siis on. Kas kondoomi kasutamisel võib ikkagi see haigus temani kanduda, kui see nt minul ei kao veel peale ühte ravikuuri?
Kõik suguhaiguste proovid on olnud korduvalt negatiivsed. Kui mu mälu ei peta, oli korraks näha tupeseent (seda sai korduvalt ravitud ka), kuid peale seda pole midagi siiamaani peale ureaplasma positiivne olnud.
Kui see välja ravida, kuidas selle uuesti tekkimist ära hoida?
Ette tänades,
K

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Ureaplasma võib olla naise tupe mikroflooras umbes 60%naistest. Kui seda on pisut normist rohkem, siis seda peab ravima.(analüüs näitab) 2% jääbki see positiivseks ja ei põhjusta mingeid kaebusi. Meestel seda pole reeglina ja kui on siis ,peab ravima koos naisega. Ureaplasmat seostatakse eelkõige põiepõletikega ja on leitud rohkem naistel, kellel on probleem rasestumisega. Antud kaebused küll ei tohks olla seotud ureaplasmaga. Usun kui teete ravikuuri ja kaebused püsivad, siis põhjus võib olla mingis muus. Võimalus, on teie mirkrofloora on muutunud tupes(tupeseene olemasolu )ja tegemist on näiteks tupekuivusega. Müügil on erinevad libestusained. Tupe mikrofloora muutus sageli on seotud pillide tarvitamisega, valest hügieenist( oluline on intiimpesuvedelik, ei tohi tuppe seest pesta jne.), pidevalt pesukaitsete kandmisest jne. Kui te mõlemad teete ravi , siis edasi ei pea kasutama kondoomi. Soovitavad on tupe mikrofloorat parandavad preparaadid, mida küsige günekoloogilt. Apteegist saate retseptita nt Femigeli. Kui teil kaebused ei kao, siis sooviks täpselt teada kus need valud on ja kas on seotud ainult vahekorraga. Parimate soovitustega Dr Kadastik