Provera 06.06.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp. Galina Litter

Seoses reisiga soovisin menstruatsiooni edasi lükata mai alguses. Arst kirjutas Proverat ja soovitas kohe võtma hakata, vajadusel 2 tabl päevas. Mestruatsiooni alguseni oli jäänud 2 päeva. Teisel päeval hakkas kergelt määrima ja menstruatsioon hakkas ikkagi tavapäraselt, soovituse kohaselt võtsin 2 tabl, kuid menses ei vähenenud. Seega lõpetasin peale 4 päeva võtmist ja menses kestis tavapäraselt. Siiani on tsükkel olnud reguraalne 28 päeva järel. Olen 34 aastane ja sünniatnud 2 last. Olen mures kuna juunis mensest hakanud ei ole, üle on läinud 5 päeva. Kas on võimalik, et Provera lükkab tsükli sassi. Raseduse võimalus väike.
Tänan ja vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teema nimetus on menstruatsiooni postponeerimine, kuid 2 päeva enne menstruatsiooni on liiga hilja peaaegu algavat m-i "edasi lükata".
Kuna kasutasite hormoonraviks kollakeha hormooni lisaannusena, siis loomulikult võis see tekitada m.tsükli häire.
Soovitused:
-õppige oma kogemusest
-kirjuta m-de 1. päevad üles
-valige sobiv rasedusvastane meetod, mis ka vähendaks veritsust
-broneerige plaaniline aeg naistearstile
G.Litter
www.naistearst.ee