Sport pärast operatsiooni 02.02.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen neljakümnendates naine, kel kolm kuud tagasi emaldati müoomi tõttu emakas. Kas see on piisav aeg, et võiks taas alustada võimlemisharjutustega selja- ja kõhulihaste tugevdamiseks, suusatada, uisutada, ujuda, sõita toajalgrattaga? Kas peaks mingisugustest harjutustest loobuma ja kas näiteks suusarajal kukkudes võiks endale halba teha?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere
Kui paranesite operatsioonist ilma probleemideta, võite elada ja nautida oma tavapärast elu. Suusarajal kukkudes vigastuse saamise oht on alati olemas ka ilma operatsioonita. Et operatsioonist on möödas piisav aeg (olete paranenud) võite tegeleda kõigega julgelt ja oma tervise pärast kartmata.
Ilusat talve soovides Aire Sekavin