Rinnahoidja 16.08.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, ma ei tea, kas ma esitasin oma küsimuse just päris õiget sorti arstile, aga ma looddan, etsuudate mu küsimusele vastata.
Olen 16 terve neiu. Mind vaevab aga mure oma rindade pärast. Mu nr on 75C.
Ja kuna kõik teist sorti rinnahoidjad, mida proovinud olen on väga ebamugavad, siis kanna ma ainult spordi omasid. Kas see võib rindadele, just nende välimusele halvasti mõjuda. Kui jah, siis ehk oskate te soovitada, mis oleks rindadele parim rinnahoidja tüüp. Ja mida üldse saaks ära teha, et rindade välimust ja kuju säilitada?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ma ei tea küll Teie pikkuskasvu ja kehakaalu,aga rinnad on Teil ilusad.Spordirinnahoidjad ei mõju rindadele halvasti.Võib-olla Teile tundub,et rinnad on niisuguse rinnahoidjaga lamedad ja edaspidi mõjutavad rindadse deformeerumist.Nii see ei ole,aga noorel tütarlapsel võiks tõepoolest olla ka mõni pidusem ja õrnem rinnahoidja.Paraku on see nii,et mida kuulsam firma,seda kallim pesu.Teile sobiks ilmselt alt tugikaarega toestav rinnahoidja ja õlapaelad ei tohiks olla nöörpeenikesed.Siis hakkab sisse soonima.Wondebra rinnahoidjad on mõistliku hinnaga ja kehakuju jälgivad.Kehakaalu jälgimine,harjutused õlavöötme lihastele,peale vanni kareda käterätiga masseerivad ringjad liigutused rindadele on vast piisavad,et rinnad oma kuju ei kaotaks.Edu soovides,Maie Väli