ei rasestu! ??? 15.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere! olen 26.a naine ja üritan mõningat aega rasedaks jääda aga pole veel õnnestunud, on vägagi reguaalne suguelu, endokrinoloogi juures käidud, seal kõik enamvähem ok, ultrahelis ka ja sealgi polnud miskit kaevata, mai 2003 said tehtud suguhaiguste analüüsid, klamüüdia, tripper jne, need olid korras, kunagi aastaid tagasi ravisin klamüüdia välja, järelkontroll oli puhas, peale seda on olnud emakakaela põletik aga ka sellest saime jagu, aasta aega kasutasin depo provera süste, seni kuni sain teada, et minuvanustele see eriti ei sobi, aga selle lõpetasin nüüdseks juba 2 aastat tagasi ja peale seda 1 kuu reguloni, oi need ei sobinud kohe üldse. günekoloog ütles mulle, et ei mingeid hormoontablette, sest tõepoolest seni pole ühtegi rasestumis vastast vahendit, mida mu keha vastu võtaks, ilma liigsete kõrvalnähtudeta, isegi spiraali viskas välja, milles võiks olla mitterasestumise põhjus??? päevad on senini olnud üsna ebaregulaarsed ja pidevate hilinemistega aga nüüd kolm viimast kuud on väga ilusasti käinud:) emakas pidi olema mul ka natukene tahapoole kaldu, kas see on paha või mitte või kas see üldse muudab midagi, või on asi närvides, kuigi ka miskit pidevat stressi ei tohiks olla, ah jaa avastasi eile wc-s käies pisikesed naaskelsaba ussid, lähen teisipäeval arsti juurde ja usun, et saan ka neist lahti,samas ma ei tea, kaua need mul olnud juba on kas ussid võisid ka olla põhjus, et pole siiani beebiootel?
tuli pikk kiri ja paljude küsimustega:)
kuid loodan siiski, et saate mind natukenegi aidata või suunata, kuidas tegutsema pean?
jõudu teile teie ettevõtmistes!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kui regulaarset suguelu elades pole 1 aasta jooksul tekkinud rasedust, tuleb teha mitemeid uuringuid, et välja selgitada põhjus. Mees peab kõigepealt pöörduma arsti poole spermiogrammiks. Saatekirja selleks annab tavaliselt naistearst. Teil soovitan alustada ovulatsiooni testide tegemisega ( neid teste saab apteegist) , nende abiga on võimalik välja selgitada ovulatsiooni päev. Kui analüüsid on tehtud, teostatakse uuring ka munajuhade läbitavuse kohta.
See, et Teie emaka asend on tahapoole, ei takista rasestumist.
Kokkuvõttes: tuleb alustada põhjuse välja selgitamisega!