Rinnapiim 04.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oleks küsimus kuidas oleks võimalik rinnapiimast kohe kiiresti lahti saada olen raskesti haige ja arst kirjutas antibiootikume, kuid selle ajal ei ole võimalik ju last rinnaga toita. Tal on juba hambad suus ja on rinda ka 9 kuud saanud. Kas oleks mingi lihtne viis näitks mingi süst. Mul on praegu Depo-Provera mõju peal aga kui süstitaks pele mingit kahe hormooniga rasestumisvastast preparaati, kas see aitaks. Või kas sellist varianti on et lihtsalt lisatakse see teine hormoon. Mul on nimelt veel üks kogus seda Depo-Proverat olemas.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Enamiku antibiootikumidega ravi ajal võib lapse rinnaga toitmist jätkata. Kas arst käskis teil lõpetada rinnapiima andmise?!Kui tõepoolest pole selle antibiootikumiga rinnaga toitmine lubatud, võib ju selle perioodi piima välja lüpsta ja jätkata toitmist peale ravi lõppu. Ma ei näe küll põhjust rinnaga toitmisest päevapealt loobuda. Kui Te siiski otsustate mõne aja pärast loobuda, siis võõrutage last rinnast järk-järgult. Informatsiooniks nii palju, et pole olemas süsti, mis koheselt pärsiks rinnapiima tekke. Ka Depo-Provera ei vähenda rinnapiima hulka.